2010 yılının ekim ayında gittiğimiz Kızıldeniz’deki her anı heyecan dolu dalış günlerini, sualtını, ekibi ve tüm doğal güzellikleri bir slayt gösterisinde topladık.

Bizler bu sakin ama her anı heyecan dolu dünyayı, sualtında arayan sekiz şanslı arkadaşız… Bu yüzden bir araya gelip 2010 yılının Ekim ayında Kızıldeniz’in mavi sularına bir haftalık bir dalış turu yaptık.

Bir hafta boyunca her sabah saat altıda kalktık ve günün ilk dalışını yaptık. Bir saat boyunca uykudan yeni uyanan sualtı dünyasına tanıklık ettik. Gördüklerimizi anlatırken ikinci dalış için hazırlanmaya başlamıştık bile. Öğle yemeğinden sonra ise üçüncü dalışımızı, saat altıda ise son dalışımız olan gece dalışını yapıyorduk. Her günün dört saatini sualtında geçiriyorduk. Neden her sabah bu kadar erken kalkıyorduk? Neden hiç sıkılmıyorduk? Neden bu bir hafta bitmesin diye düşünüyorduk?


İşte bu slayt gösterisiyle bir hafta boyunca Kızıldeniz’de tanıklık ettiklerimizi ve doğadan öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Çünkü yaşadığımız bu güzel dünyamızı ve denizleri korumak için ilk önce neyi korumamız gerektiğinizi tanımalıyız. Tanıdığımız şeyi seversek ona saygı duyarız ve saygı duyduğumuzu da elimizden uçup gitmesin diye koruruz.


Yapım Yönetim : Alptekin Baloğlu
Fotoğraflar : Alptekin Baloğlu
Dalış Ekibi : Ali Sabancı, Birkan Babakol,
M.Kemal Cılız, Kerim Sabuncuoğlu,
Alptekin Baloğlu, Haluk Emiroğlu
Emre Kurttepeli, Turgut Gürsoy,