Denizde 24 Saat projesi, Alptekin Baloğlu’nun sualtı fotoğrafçısı Asım Dumlu ile 2006 yılında gerçekleştirdiği ve dünyada daha önce hiç yapılmamış bir projedir.

Proje, aynı bölgede iki fotoğrafçının dört gün boyunca toplam 24 dalış gerçekleştirerek günün her saatinde dalış bölgesini fotoğraflaması ve böylece bir gün içerisinde sualtı yaşamının nasıl değiştiğini gösteren bir sergiyle izleyicilere sunulmasını amaçlayarak yapılmıştır.

Proje, 17 – 21  Ağustos 2006 tarihleri arasında, Bodrum limanının bir mil açığında bulunan Bodrum Küçük Resif’inde yapılmıştır. Bu resif, denizin ortasında su yüzeyinden 6 metre derinlikte başlayan ve 34 metre derinliğe kadar uzanan, 30 metre çapında bir sualtı yükseltisidir.

Alptekin Baloğlu ve Asım Dumlu, fotoğraf çekerken, Birkan Babakol ve Fikret Altay’da fotoğrafçılara hem modellik hem de dalış yardımcılığı görevini üstlendiler.

Önce bir ekip yapılan planlamaya göre bir saatlik bir dalış yapıyor ve sualtının o saatini belgeliyordu. Onlar çıkarken diğer ekip suya girerek bir sonraki saati belgeliyordu. Vücutta biriken azotu atmak ve dinlenmek için dalışlar arasında dört saatlik boşluk veriliyordu. Projenin en zor kısmını gece dalışları oluşturmaktaydı. Gece resifin üzerinde demirliyken gelen iri dalgalar ve uykusuzluk ekibi zorlasa da yapılan çalışmanın önemi zinde kalabilmelerini sağlamıştır.

Dört günün sonunda toplam 2260 fotoğraf çekilmiş ve günün her saatindeki sualtı yaşamı görüntülenmiştir. Çekilen fotoğraflarla 24 saat esasına göre, proje sponsoru olan Tepe Nautilius alışveriş merkezinde binlerce ziyaretçinin izlediği bir sergi yapılmıştır.